Medhotelt adtak át Nyíradony-Tamásipusztán
Gyógyszolgáltatásokat is nyújtó hotelt adtak át pénteken Nyíradony-Tamásipusztán, a kétmilliárd forintos beruházást 997 millió forinttal támogatta az Európai Unió.
Tasó László, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közlekedéspolitikáért felelős államtitkára az átadáson arról beszélt, hogy az egészségturizmus hatalmas lehetőségeket rejt Magyarországon, és e fejlesztések fontos állomása a nyíradony-tamásipusztai Borostyán medhotel. Utalt arra: Magyarországon kialakult az a sikeres vállalkozói réteg, amelyik tudja, hogy a tőke, a hatalom felelősséggel is jár, és vissza is kell adni a javakból a közösségnek.Ilyen vállalkozó Boros József, a hotel debreceni tulajdonosa, aki a szülőhelyén felépített gyógyszállóval 50 helyi embernek teremtett munkalehetőséget – fűzte hozzá Tasó László. Az államtitkár fontosnak nevezte a gazdaság szereplői, a vállalkozások megerősítését, hogy azok a gazdaság motorjai legyenek.
Pajna Zoltán (Fidesz-KDNP), a Hajdú-Bihar megyei közgyűlés elnöke elmondta: a 2007-2013 közötti európai uniós költségvetési ciklusban 122 milliárd forintot költöttek fejlesztésre a megyében, ebből 28 milliárdot turizmusfejlesztésre, benne 3,9 milliárd forintot egészségturisztikai beruházásokra fordítottak. Ez jó alapot jelent ahhoz, hogy a 2014-2020 közötti időszakban a további turisztikai fejlesztések ráépüljenek a korábbi beruházásokra – tette hozzá. A Borostyán gyógyszállóval Debrecen, Hortobágy és Hajdúszoboszló után Nyíradony-Tamásipuszta is felkerült a turisztikai térképre – jegyezte meg Pajna Zoltán.
Boros József tulajdonos elmondta: az ötszintes gyógyszálló hét hektár területen helyezkedik el, ötven szobával, közte 18 családi lakosztállyal rendelkezik. A gyógyszállóban öt betegágy, két intenzív ágy és 93 rehabilitációs ágy várja a betegeket.
A szállodai szolgáltatások mellett szűrővizsgálatokkal, szakrendelésekkel, egynapos sebészeti beavatkozásokkal, valamint az ezekhez kapcsolódó egészségügyi tanácsadással várják a gyógyulni, illetve a pihenni vágyókat – sorolta a vállalkozó. A gyógyszállóban 10 orvosi rendelőt, két műtőt és egy 400 négyzetméteres, gyógyvizes medencét is magába foglaló wellness-részleget alakítottak ki, hat szaunával – tette hozzá Boros József.