Tavaris jelentés
A Magyarország érdekeit súlyosan sértő jelentésre a kormány részletes választ készített, melyben tételesen cáfolja a dokumentum valótlan állításait és alaptalan vádjait – jelentette be a miniszterelnök. Mint mondta: a memorandumot eljuttatták Martin Schulznak, az Európai Parlament elnökének és képviselőinek. A Tavares-jelentést 331-en nem szavazták meg, 370-en pedig megszavazták – ismertette, hozzátéve: mint az várható volt, a szocialisták, liberálisok és a zöldek Magyarország ellen, míg az Európai Néppárt elsöprő többsége hazánk mellett szavazott.
Orbán Viktor napirend előtti felszólalása a parlamentben
„Nem azért mentem oda, mert azt reméltem, hogy le tudom beszélni az európai baloldalt arról, amit már előre elhatározott. Azért mentem oda, hogy megvédjem a magyar emberek igazát, és hallassam a magyar emberek hangját” – hangsúlyozta a kormányfő.
El is mondtam, ez a jelentés igazságtalan és ellenséges Magyarországgal és a magyar emberekkel szemben – idézte fel, megjegyezve, hogy az elfogadott javaslat figyelmen kívül hagyja az Európai Parlament hatásköreit, és az unió és tagállamok közötti jogi egyensúlyokat, az alapszerződéssel szemben önkényesen állapít meg kötelező kritériumokat, vezet be új eljárásokat, és „kreál” új intézményeket, amivel csorbítaná egy tagállam szuverenitását. Ez egész Európára, az unió jövőjére veszélyt jelent – szögezte le Orbán Viktor.
Veszélyes útra tévedtek az EU bürokratái és képviselői
A kormányfő emlékeztetett arra is, hogy jó ideje tapasztalhatjuk, hogy az EU hazánkkal igazságtalan, kettős mércét alkalmaz és visszaél hatalmával a viták során. Ennek kapcsán kiemelte, hogy ezzel az eljárással az unió átlépett egy olyan határt, amire eddig nem volt példa. Kifejtette: „az EP semmibe vette az unió alapszerződését”, amivel az EU bürokratái és parlamenti képviselői „veszélyes útra tévedtek”. A hazánk elleni visszaélések mögött valójában üzleti lobbi érdekek húzódnak meg – hívta fel a figyelmet.
Egyúttal kijelentette: Magyarország csökkenti a családok rezsiköltségeit, ami sérti azoknak az európai nagyvállalatoknak az érdekeit, amelyek hosszú éveken át annyi pénzt szedtek be a magyar családoktól, amennyit nem szégyelltek. „Úgy helyes, ha most letörjük az extraprofitjukat” – vélekedett, hozzáfűzve: elég erősek vagyunk ahhoz, hogy ezt meg is tegyük.
A miniszterelnök felszólalásában kitért rá, hogy az Európai Bizottság a túlzott-deficiteljárás során megfogalmazott ajánlásaival azt akarja elérni, hogy Magyarország ne szabályozza az energiaszolgáltatások árát. „Vagyis, hogy csökkenés helyett megint emelkedhessenek az árak” – tette egyértelművé.
Mi inkább arra a 2 millió emberre hallgatunk, akik aláírták a rezsicsökkentés melletti petíciót, és ezért inkább tovább csökkentjük a családok megélhetési költségeit – utalt Orbán Viktor arra, hogy ősszel tovább folytatódik a rezsicsökkentés.
A rezsicsökkentés nem pártkérdés
„Azt hittem túl vagyunk már azokon az időkön, amikor magyar politikusok Magyarország ellen fordulnak bárhol a világban, bármilyen fórumon, bármilyen ügyben” – hangsúlyozta, hozzáfűzve: „mégis voltak, akik ezt megtették”. Ugyanakkor leszögezte, hogy a rezsicsökkentés minden magyar családnak fontos, az nem pártkérdés.
„Fölfoghatatlan számomra, hogy magyar képviselők azokat erősítik, akik veszélybe akarják sodorni Magyarországot. Azokat, akik korlátozni akarják az ország önállóságát és el akarják venni a magyar családok pénzét” – jegyezte meg.
Egyúttal feltette a kérdést, hogy egy ilyen ügyben miért nem lehet félretenni a pártkötődést és a pártérdekeket ugyanúgy, mint ahogy az árvíz elleni küzdelemben a gátakon sikerült?
Amikor Magyarország biztonsága, önállósága, a magyar családok megélhetése a tét, akkor csak az összefogás a helyes magatartás – húzta alá a kormányfő. Ezért „minden jóérzésű magyar politikust és minden képviselőt” arra hívott fel, hogy ne hagyják veszélybe sodorni Magyarországot, hanem tehetségük és lehetőségeik szerint álljanak ki hazánkért és a magyar emberekért.
(fidesz.hu)