2007. március 5.
A demokrácia próbája, a tűrőképesség határa Teljes bizonyossággal mondhatom, hogy az országban sokkal többen vannak azok, akik 2006-ra nem szívesen emlékeznek majd vissza. Az előző év végén és a lassan véget érő tárgyév elején furcsa dilemma elé került az ország lakossága. Nehezen tudták értelmezni a kormányoldal sikerjelentéseit, a „nagy jólétről”, a „minket irigyel Európa” mondókáról, a magyar gazdaságról, mint „pannon pumáról”.
2007. március 5.
Feltöltés alatt!
2007. január 5.
Nyíradony város: - Iskolai tantermek építése, kollégiumi férőhelybővítés: - 416.000.000.- Ft Indoklás Az 1974-ben épült egykori diákotthon teljes felújításával és emeletráépítéssel, 8 tanterem kialakításával a gimnáziumi képzés új korszerű körülmények közé kerülhet, illetve 75 kollégiumi férőhely kialakításával a jelentkező igények teljesíthetők.
2006. december 20.
Tisztelt Országgyűlés! Valamikor egyszer, réges-régen egy távoli galaxisban, ahol egy Magyarország nevű nemzetállamban egy európai közösség élt, megfogalmaztak egy hosszú fejlesztési folyamatot, az ország jövőjének hangulatát megalapozó intézkedéseket, melyek lett volna egy csúcspontja. A következő 10-14 év beruházásainak, fejlesztéseinek olyan csúcspontot, vagy a munkát összefoglaló és az erőfeszítésekkel járó, de büszkeségre okot adó eredményeket hozó lezárását fogalmazták meg, mely a nemzetnek visszaadta volna szunnyadó tartását.
2006. október 20.
A háború évszázadának legsötétebb korszaka kezdődött A II. világháború után soha nem látott összefogással indult újra az élet Magyarországon. Azóta sem tapasztalt egyetértéssel láttak munkához a falvakban, a városokban és a fővárosban. A vidékiek küldték az élelmet Budapestre, irányvonatokkal indultak dolgozni annak érdekében, hogy újjá varázsolják a nemzeti szimbólumainkat jelentő épületeket, intézményeket. Néhány év alatt elvégezték egy század munkáját, az összefogás csodákra volt képes. Az ország demokratikus berendezkedése biztosította az egyenletes forráselosztást, a kiegyensúlyozott gazdasági fejlődést.
2006. március 7.
Amikor a Nemzetközi Nõnaphoz közeledve a köszöntõmet kezdem írni, abban reménykedem, hogy a Kedves Nõi Olvasók ezeket a gondolatokat õszinte tiszteletem jeléül, figyelmességnek tekintik. Teszem ezt azért is, mert nyugodtan mondhatom, eddigi életemben és jelenleg is, a NÕK mindig meghatározó szerepet kaptak. A szülõi házban, ha döntetlenre álltunk, a domináns hangulatot mindig édesanyánk alakította ki. Amikor az iskolában elõször Nõnapra virágot rajzoltunk, azt még ugyanúgy az anyák kapták meg, mint ahogy az Anyák Napi szívecskéket. A következõ NÕ már a tanár néni volt, illetve másoknak az óvó néni. Õket a padtársunk követte, illetve az éppen aktuális „gyerekkori szerelemünk”, és csak aztán következhetett otthon a lánytestvérünk.
2006. március 3.
Kampánynyitó nagygyûlésrõl 2006. március 3. „Szép vagy, gyönyörû vagy Magyarország ”. Ne félj Hazánk, mi nem engedjük, hogy egy kalandor, a társaival lerombolja a nemzet értékeit, mindazt, ami száz éveken keresztül összetartott, és a világ népétõl megkülönböztetett bennünket! - ezekkel a mondatokkkal kezdte Tasó László országgyûlési képviselõjelölt, kampánynyitó nagygyûlésének záróbeszédét. Mi nem hagyjuk, hogy önérdekbõl, féktelen és beteges hatalomvágyból, örökre szétszakítsák ezt az országot, falat emeljenek a vidék és a fõváros, magyar és magyar közé.
2006. február 10.
NYÍRADONY VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK 2006-2010 évekre vonatkozó ciklusprogramja Egy település mindennapjait, és jövőjét formáló terveit alapvetően az határozza meg, hogy lakossága milyen utat választ, egyszerűbben fogalmazva milyen jövőképet fogalmaz meg. Nehéz lenne minden elképzelést kielemezni és beilleszteni a tervek halmazába, mert először a legfontosabb, az IDŐ szab korlátot a száguldó fantáziának. Nem szabad lebecsülni a nagyra törőnek, és sokszor álomnak tűnő elképzeléseket sem, mert a merész gondolatok sok esetben indítanak el, egyébként a látókörből kikerült, illetve abban nem szereplő területekre vonatkozó, reális célkitűzéseket.
2006. január 6.
MEGYEHÁZA - SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ A Megyeháza, a fejlesztési forrásokra kiírt pályázatok elbírálásának a helye, a polgármesterek úgy mondják a „pénzosztó hely”. A Bocskai-terem az a hely, ahol nem termett babér a Nyíradonyiaknak, ez az a hely, ahol a nyíradonyi emberek életkörülményeinek javulását, az alapvető, minden más hajdú-bihari ember számára biztosított életmentő szolgáltatások elérését is megakadályozzák.
2006. január 1.
A magyar nemzet lelki egymásra találásáért imádkoznak a keresztények A Himnusszal érkezett, pezsgőbontással és jókívánságokkal ékesített pillanatok közepette köszöntött ránk 2006. Családi körben, templomokban, házibulikon, illetve nagyszabású szabadtéri rendezvények helyszínein ünnepelte a Világ az Új Év beköszöntét. A hagyományokhoz híven sokan tettek fogadalmat, kitűzött célokat erre a rangra emelték.